top of page
  • תמונת הסופר/תMaftex

תאורה לאצטדיון טדי

לאחרונה ערכה עיריית ירושלים שדרוג משמעותי באצטדיון טדי, במסגרת שיפוץ נרחב בעלות של כ-30 מיליון שקלים. במסגרת השיפוץ נערכה גם החלפת התאורה לאצטדיון באחד מפרויקטי התאורה האדריכלית המרשימים שנערכו בישראל. התאורה לאצטדיון כעת עובדת כמערכת תאורה דקורטיבית בטכנולוגיית פיקסל לד ומהווה את טכנולוגיית התאורה המתקדמת ביותר בעולם האצטדיונים שנראו בישראל.

כיצד עובדת המערכת? מהן היכולות שלה?


מדובר על אחד ממערכות התאורה המרהיבות והמתוחכמות ביותר שנעשו בישראל, וכל זאת בחסות בית היוצר של Maftex – Light & Multimedia Solutions.

המערכת בנויה בטכנולוגיית פיקסל לד, והיא מורכבת מאלפי נקודות תאורה כאשר ניתן לשלוט על כל נקודת תאורה כזו בנפרד, וכך למעשה מתקבלת האפשרות ליצור מסך לד עצום בגודלו. מערכת זו היא בעלת יכולות התאורה לאצטדיונים מהמתקדמות בעולם, ומאפשרת החלפת צבעים פנטסטית, יצירת אפקטי תנועה יוצאים מן הכלל והעברה חדה של מסרים והקרנת אמצעים ויזואליים אחרים על גבי מסך הלד.
תאורה לאצטדיון טדי
תאורה לאצטדיון


טדי תאורה חיצונית לאצטדיון
תאורה חיצונית לאצטדיון

תאורת פיקסל לד
פיקסל לד

אצטדיון טדי - פיקסל לד
לד פיקסל

תאורה אדריכלית
תאורה אדריכלית - טדי

אצדיון טדי - תאורה למבנה

לד פיקסל באצטדיון
תאורת אצטדיון עם פיקסל לד

טכנולוגיית הפיקסל לד כובשת אצטדיונים ברחבי כל העולם


במשך שנים, אצטדיוני ספורט השתמשו בתאורת הליד מתכתית כטכנולוגיית התאורה העיקרית להארת משטחי המשחק, ומעבר לנורות לד עוררה חששות. כך היה כאשר בסן פרנסיסקו אנשי אצטדיון ליוויס התלבטו אם לעבור לתאורת לד, אך בסוף בחרו בנורות הליד המתכתיות לתאורת האצטדיון.


מאז אותה החלטה בסן פרנסיסקו, חל שינוי משמעותי ביחס של עולם האצטדיונים לתאורת לד. כך למשל יוסטון טקסאנס בליגת ה-NFL ואוניברסיטת אריזונה עברו לטכנולוגיית לד באצטדיונים שלהם, והביעו שביעות רצון לגבי החיסכון באנרגיה הנובע משימוש בתאורת לד, והתרשמו לטובה מאיכות התצוגה הטלוויזיונית המספקת עבור האוהדים באצטדיון חוויה אצטדיונית תוססת ואיכותית לעילא.


גם קבוצת ההוקי קרח קרוליינה הוריקנס עברה לתאורת לד, בעקבות הרושם הרב שהותירה טכנולוגיה זו. תאורת לד מתאימה במיוחד לאצטדיונים המארחים משחקי הוקי קרח, שכן תאורת לד לבנה משתקפת במגרש הקרח והופכת את משחק ההוקי לחוויית ספורט ויזואלית שטרם נראתה בעולם ההוקי.


מאז, השינוי האדיר בעולם התאורה לאצטדיונים כבר הפך לחסר מעצורים כאשר עוד ועוד קבוצות ואצטדיונים אימצו בחום את המעבר לתאורת לד. קולג'ים מובילים בארצות-הברית כגון קולג' מדינת אריזונה וקולג' נוטרדאם עברו גם הם לתאורת לד תודות לחיסכון בחשמל המתאפשר מטכנולוגיה זו והחוויה הוויזואלית המרשימה שהיא מקנה.


קבוצה נוספת שהאירה את המגרש הביתי שלה בתאורת לד היא קבוצת הבייסול סיאטל מארינס. בינואר 2015 החליפה הקבוצה את תאורת הליד המתכתית המסורתית בתאורת לד, והפכה לקבוצת הבייסבול המקצועית הראשונה שאימצה את תאורת הלד. החלפת מערכת התאורה הוסברה בחיסכון בחשמל שמקנה מערכת הלד, ובעובדה שתאורה זו לא מחממת את המגרש כמו תאורה מסורתית.


למגמת תאורת הלד לא מצטרפים רק אצטדונים שהחליפו את התאורה מתאורה מסורתית לתאורת לד – בשנים האחרונות, אצטדיונים חדשים שנבנים בוחרים להתקין מלכתחילה תאורת לד. כך קרה למשל בבניית אצטדיון יו.אס. בנק בעיר מיניאפוליס שבמדינת מיניסוטה בארה"ב. האצטדיון, שנפתח בשנת 2016 ומהווה את ביתה של קבוצת הפוטבול "מיניסוטה ויקינגס", עשה שימוש מהרגע הראשון בנורות לד. מארק וילף, הבעלים של מיניסוטה ויקינגס אמר כי המעבר לתאורת לד השפיע משמעותית על חוויית הספורט של האוהדים באצטדיון ואף של הצופים בטלוויזיה בבית.
יתרונות המעבר לטכנולוגיית לד בתאורה לאצטדיונים


אצטדיונים ברחבי העולם בוחרים לעבור מתאורה מסורתית לתאורת לד לא בכדי – הבחירה הזו נובעת מכך שלתאורת לד ישנם יתרונות רבים מתחומים מגוונים:

יתרונות סביבתיים במעבר לתאורת לד

- בתאורת לד אין כספית: נורות לד נקיות מכספית. כספית עלולה להוביל לתופעות לוואי בריאותיות שליליות, והשימוש בה בעייתי מבחינה סביבתית. נורות שלא עושות שימוש בכספית בהחלט מהוות אלטרנטיבה סביבתית.

- חיסכון באנרגיה: נורות לד יעילות להפליא וחסכוניות בחשמל. בהשוואה לנורות אחרות, צריכת החשמל של נורות לד נמוכה משמעותית וחיסכון באנרגיה תמיד טובה לסביבה.

- מערכת לד מייצרת פחות אשפה: נורות לד הן עמידות יותר. גופי התאורה מחזיקים למשך זמן רב יותר, והמשמעות היא שצריך להחליף נורות פחות בהשוואה למערכות תאורה אחרות – כלומר, מערכת הלד מייצרת פחות אשפה וסביבתית יותר.

יתרונות כלכליים במעבר לתאורת לד

- חסכון בחשמל הוא חסכון בכסף: בנוסף ליתרון הסביבתי הנגזר מחסכון בחשמל, בסופו של דבר צריכת אנרגיה נמוכה משמעה חשבון חשמל נמוך יותר – כלומר, חסכון כלכלי.

- תאורת לד עמידה יותר: נורות לד עמידות יותר בהשוואה לנורות אחרות, כך שלא צריך להחליף נורות וגופי תאורה באותה תדירות כמו במערכות תאורה אחרות. נורת לד יכולה להחזיק יותר מ-50 אלף שעות, והמשמעות היא שניתן לקצץ בעלויות ההחלפה ולחסוך כסף.

יתרונות תחזוקתיים במעבר לתאורת לד

- עמידות בכל התנאים: תאורת לד עמידה להפליא גם במקומות עם תנאי סביבה מאתגרים. גופי לד מיועדים להחזיק מעמד לאורך זמן, וזה כולל עדשות עמידות, רכיבים פנימיים שמחזיקים לטווח ארוך ובתי אחסון איכותיים. תאורת לד עמידה גם בסביבות בעלות תנאים קשים כולל מזג אוויר מאתגר, דבר ההופך אותה לאידיאלית במיוחד עבור תאורה חוץ-אצטדיונית.

- תאורה עמידה יותר – יתרון לתחזוקה: כבר עברנו על העמידות של נורות הלד, והיתרונות שזה מהווה הן מבחינה סביבתית והן מבחינה כלכלית. אך עמידות מערכת התאורה מקלה באופן ניכר על תחזוקת האצטדיון, כאשר הצורך להחליף נורות וגופי תאורה חדשות לבקרים פוחת משמעותית.

Comentários


Os comentários foram desativados.
bottom of page