top of page

5 שימושים לקישוטי תאורה שכדאי להכיר

קישוטי תאורה מיוחדים

קישוטי תאורה הם בדרך כלל גופי תאורה צבעוניים ומעוצבים, או שרשראות תאורה צבעוניות, אותן אפשר לתלות על עצים ומבנים, או לאורך הרחוב, אך לא רק.

ניתן להשתמש בקישוטי תאורה גם באמצעות התקנה של גופי תאורה חזקים, המאירים כלפי מעלה את המבנה, או את העץ בצבעים יפים ומרשימים.

הסיבה לכך היא שתאורה צבעונית ומעוצבת במרחב הציבורי הופכת כל סביבה ציבורית חגיגית ומרשימה יותר ומוסיפה אווירה מיוחדת לרחוב.

לכן קישוטים אלה מתאימים לציון ימים מיוחדים, כמו חגים לאומיים ואירועים מיוחדים, אך הם כל כך יפים למראה, שרבים בוחרים להשתמש בהם גם בימות השבוע, כדי להאיר סביבה חשוכה, להוסיף לה יופי ולגרום הנאה רבה אצל העוברים והשבים.

אז אילו סוגים של קישוטי תאורה אפשר למצוא ולמה הם מיועדים?

קישוט תאורה תקרת לד
קישוטי תאורה
קישוט תאורה לעצים

קישוטי תאורה לעצים

שימוש בתאורה צבעונית מעוצבת לעצים הוא נפוץ מאוד בישראל, בין אם בגינות פרטיות ובין אם במרחב הציבורי.

הסיבה לכך היא כי קישוט עץ בגופי תאורה מתאימים, מעצים את יופיו של העץ ומאפשר לבעליו להנות ממנו גם בשעות החשכה. בנוסף, קישוט תאורה הופך את העצים לאלמנט עיצובי של ממש, מחזק את האווירה היוקרתית והחגיגית מסביב ומספק מראה נעים ואסתטי.

לכן, בין אם תבחרו לקשט את העצים שלכם עם שרשרת נורות צבעוניות ובין אם תבחרו לשלב ספוטים שיאירו את העץ מלמטה, העץ יהפוך באחת לאלמנט מרהיב, המושך את העין ומשפיע על מראה הסביבה כולה.

פרפרים מוארים - קישוטי תאורה
IMG_5163_resize

קישוטי תאורה תקרת לד - מתאים במיוחד לקניונים, רחובות ומבנים

לא משנה בני כמה אתם - כשאתם יוצאים לרחוב ורואים תאורה צבעונית המעטרת את הפסאז', את הקניון העירוני, את מבני הציבור בסביבה, או אפילו את הרחוב, מייד מתפשטת בלב הרגשת שמחה. אולי כי בעבר נהגו להשתמש בקישוטים מעין אלה רק באירועים מיוחדים.

היום המגמה כבר אינה מוגבלת לחגים בלבד -  רשויות מקומיות וגופים מסחריים המעוניינים ליצור סביבה נעימה ואטרקטיבית, עבור התושבים, או הלקוחות שלהם, יודעים כי אחת הדרכים הפשוטות לעשות זאת היא באמצעות קישוט תאורה.

קישוטים אלה יכולים להגיע בצורת שרשראות תאורה ארוכות, צבעוניות, או לבנות, המעטרות כמו תכשיטים נוצצים את הרחובות, או בצורת גופי תאורה מעוצבים, אך הן תמיד יוצרות אפקט זהה - פליאה ושמחה אצל העוברים והשבים למראה המרשים.

בדיוק בגלל זה, כיום ראשי ערים רבות בישראל מבינים כי שימוש בתאורה לקישוט מרחבים ציבוריים  הוא חיוני בחגים ואירועים, כמו גם בימות השבוע, כדי להאיר את הסביבה ולתת לתושבים תחושה נעימה.

תאורה לתקרת קניון
תקרת תאורה לקניון

קישוטי תאורה לקניונים ומרכזי קניות

קישוטים מעוצבים מסוגים שונים על עמודי תאורה הם אלמנט מוכר לרוב תושבי ישראל, בעיקר לקראת חגים חשובים, כמו יום העצמאות.

יחד עם זאת, עם השנים מתחזקת המגמה להשתמש דווקא בקישוטי תאורה, בין אם לצורך ציון חג ובין אם לצורך יצירת אווירה חגיגית ושיפור פני הסביבה.

לכן גם עמודי תאורה זוכים לקישוטי תאורה אטרקטיביים ואיכותיים, בעיצובים שונים, שהופכים אותם לאלמנט עיצובי של ממש והופכים את הסביבה המקושטת למקום שנעים לשהות בו, או לעבור דרכו, מאירים את האזור, מספקים תחושת ביטחון נוספת ומוסיפים אסתטיקה לאלמנט שאינו אסתטי במיוחד.

קישוטי תאורה לקניונים ומרכזי קניות

לא רק רשויות מקומיות וגופים גדולים משתמשים בתאורה לשיפור נראות הסביבה -

בעלי עסקים מנוסים כבר יודעים - כדי למשוך לקוחות וליצור סביבה אטרקטיבית לבזבוזים, כדאי להשקיע בעיצוב המרחב.

עיצוב המרחב מורכב מאלמנטים שונים, כגון עיצוב אדריכלי, בחירת שילובי צבעים, מיקום חפצים וכן הלאה, אבל ללא ספק, אחד האלמנטים המשפיעים והחזקים ביותר להשפעה על עיצוב הסביבה הוא גופי תאורה מעוצבים מסוגים שונים.

אפשר לראות כמעט בכל קניון בישראל את ההשקעה הרבה בעיצוב המרחב, שניכרת בצורת שרשראות של כדורי תאורה מתוחים מהתקרה, גופי תאורה מעוצבים להדגשת חלקים במרחב, נברשות צבעוניות ומפוארות ועוד.

כל אלה מספקים ללקוחות סביבה מעוצבת ונעימה, מעוררים רצון להשאיר עוד קצת ולקנות עוד משהו ומשמחים מבוגרים וילדים כאחד.

קישוט תאורה על עמוד
IMG_4083_resize
קישוטי רחוב
IMG_3161_resize

קישוטי תאורה לכריסמס

גם אם אתם לא חוגגים את החג הצבעוני והשמח הזה, אתם בטח מכירים כבר את האלמנט הכי בולט ויפה שלו - קישוטי תאורה ייחודיים.
קישוט עצי אשוח בשרשראות צבעוניות ארוכות, קישוט הקניונים והרחובות בגופי תאורה מתאימים, בצורות של סמלי החג השונים וגם בבתים פרטיים - אינספור נורות לקישוטים ברוח החג נתלות כדי לציין את החג ולעורר שמחה בלבבות.
קישוטים אלה מעוצבים במיוחד ברוח החג ומציגים דמויות וסמלים מוכרים, שנלקחו מהמסורת והפולקלור ומיועדים להדגיש את החגיגיות של ימי החג, לעורר שמחה וליצור אווירה מדהימה.
למרות שתאורה מעוצבת לכריסמס מאפיינת את החג המפורסם ביותר בעולם, היא משמשת פעמים רבות גם לקישוט בימים פחות חגיגיים והופכת גם יום חול רגיל ליום שמח וחגיגי

קישוט תאורה לעץ כריסמס ענק
קישוטי רחוב לכריסמס
קישוטי תאורה לכריסמס
קישוט קניון לכריסמס
קישוט מסעדה לקריסמס

כשמדברים על תאורה, רבים מעלים לנגד עיניהם את התפקיד המעשי שלה: ובכן, להאיר את הסביבה או את החלל בהם היא ממוקמת. מה שחשוב להדגיש הוא שהתמונה רחוקה מלהסתכם בכך, שעה שהתאורה יכולה לקבל תפקיד אסתטי, לעיתים עד רמת הספקטל החזותי. כאן בדיוק מתחילים לדבר על קישוטי תאורה, הצורות המגוונות שלהם והדרך הנכונה ביותר להצטייד בהם.

 

מגוון רחב של קישוטי תאורה

כבר בנקודת ההתחלה, יש להדגיש כי שדה המשחק אליו נכנסנו הוא רחב בכל קנה מידה. זאת על רקע העובדה שניתן למצוא כיום קישוטי תאורה בכל סגנון, צבע או צורה שאפשר להעלות על הדעת. קישוטים מוארים יכולים, בהמשך לכך, לקשט שלל פריטים: עמודי תאורה, חוטי חשמל, עצים, פסלים, דגלים, מנופים – והרשימה עוד ארוכה.

קישוטי תאורה יכולים להימצא במגוון רחב של מקומות, אשר מטבע הדברים נוטים להיות חיצוניים. כולנו מכירים את המראה המרשים של קישוטי תאורה ליום העצמאות – אבל למה שעיר מסוימת בישראל לא תאפשר את חגיגת הצבעים האלה גם בכל ערב אחר בשנה? לא מעט רשויות מקומיות אכן עושות זאת. חשוב לשים לב שהקישוטים, מעבר להיבט האסתטי שלהם, בהחלט יכולים לקבל על עצמם גם תפקידים מעשיים. קישוטים מוארים לכיכרות, למשל, מאפשרים לנהגים להבחין בכיכר גם בשעות המאוחרות, ממרחק רב, מה שכולל בתוכו גם היבט בטיחותי של ממש.

אלמנטים מוארים
קישוטי תאורה לעצי דקל

המסע למציאת קישוט תאורה

הביקוש ההולך וגובר לסוגים שונים של קישוטי תאורה, כמו גם הרושם העז שהם יוצרים בקרב כל מי שנחשף אליהם, הגדיל את מגוון האפשרויות בתחום. כיום, ניתן למצוא קישוטים מרהיבים ביותר שאפשר להעלות על הדעת, בהתאמה מלאה לצרכי הלקוחות. כאשר המדובר הוא על קישוטים מוארים לעצים, אם לוקחים דוגמא נפוצה, אנשי חברתנו יספקו את הקישוטים בהתאם למימדי העץ ולסוגו, במטרה ליצור את ההתאמה המושלמת.

 

כצעד ראשון, ניתן בהחלט להתרשם ממאגר העבודות של חברתנו שונות המספקת קישוטי תאורה או קישוטי רחוב, ולו מכיוון שבתחום הזה תמונה אחת שווה הרבה יותר מאלף מילים. יש לתאם איתנו את כל המאפיינים של הקישוט, את לוח הזמנים הנדרש לתהליך כולו.

קישוטי תאורה לעצים
bottom of page